Sieci kin wielosalowych

Sieci kin wielosalowych

Jedną z sieci kin, w których filmy możemy oglądać na wielu salach, jest Cinema 3D. To sieć, która powstała w 2010 roku i cieszy się ogromną popularnością. To właśnie bowiem ta sieć umożliwia nam oglądanie w 3D filmów o wysokiej jakości. Obecnie chociaż jedno takie centrum, w którym wyświetlać można filmy 3D, znajduje się w każdym większym mieście.

Na samym początku jednak kino Cinema 3D było otwarte tylko w Galerii Twierdza w Kłodzku. Później dołączyły do niej inne miasta, zainspirowane sukcesem kina – w Kaliszu w Galerii Tęcza, później w Świdnicy w Galerii Świdnickiej. Najnowszym kinem jest to znajdujące się w Galerii Leszno.

Jak wyglądają takie kina? To przede wszystkim kina cyfrowe – inaczej mówiąc takie, które są przystosowane tylko do wyświetlania filmów w technologii cyfrowej, najwyższej jakości. Jednocześnie mogą one projektować nam filmy w trójwymiarze. Są wykorzystywane tutaj dwie technologie – Dolby 3D Digital Cinema oraz DepthQ (obecnie tylko w Lesznie). Jeżeli zatem chcesz zobaczyć Awatara – jedź do Cinema 3D!