Sieć kin Helios

Sieć kin Helios

Praktycznie w każdym większym mieście znajduje się popularne kino Helios. Ich działalności sięga roku 1992, kiedy kina zaczęły się w Polsce budować. Sama sieć powstała, gdy w Łodzi swoje siły połączyły dwa kina – Capitol i Bałtyk. Na obecną chwilę możemy zanotować, że w Polsce tych kin jest około 28, w 24 różnych miastach.

Kina są różnej wielkości – możemy trafić na tradycyjne z dwiema salami bądź ogromne multipleksy, w których seanse odbywają się naraz w aż dziesięciu salach. Każdy z nas powinien choć raz znaleźć się w takim miejscu! Kiedyś istniał również Kinoplex – obecnie został on również wciągnięty pod nazwę Helios.

Kina Helios umożliwiają nam oglądanie filmów w najwyższej jakości. Dodatkowo możemy również być widzami na seansach trójwymiarowych. Stosowana tu technologia jest bardzo zaawansowana – to Triple Flash, w systemie Dolby 3D Digital. Sam Helios jest częścią Agora S.A, a budowa nowych kin jest już zaplanowana w co najmniej 10 miastach. Nawet tych, w których Helios już jest.