Polskie kino – produkcje najnowsze

Polskie kino – produkcje najnowsze

Czy znasz tytuły najnowszych, dopiero zapowiedzianych polskich produkcji? Jednym z nich jest „Dziewczyna z szafy”. To historia trójki młodych ludzi – braci Jacka i Tomka oraz pewnej dziewczyny. Wszyscy mają swoje problemy – Tomek cierpi na zespół sawanta (odizolowującej go od otoczenia dysfunkcji mózgu), Jacek zaś zamyka się w Internecie. Inaczej mówiąc, jest to opowieść o wielkiej samotności oraz alienacji od innych.

A może Flying Blind? Jest to pewna historia, której bohaterką jest kobieta w dojrzałym wieku. Ma ona poważną pracę w przemyśle lotniczym – zdarza jej się romans z młodym Algierczykiem. Jest to ważny film szczególnie dla osób, które z przyczyn nieznanych nie umieją być tolerancyjne względem osób z innej kultury. Ten film powinien otworzyć im oczy.

Na końcu mamy do zaproponowania Ostatnie Piętro, thriller psychologiczny. Scenariusz nie jest wymysłem – opiera się on bowiem na prawdziwych zdarzeniach, jakie miały miejsce w polskiej niewielkiej miejscowości. Głównym bohaterem jest tutaj wojskowy – kapitan Wojska Polskiego, o ciekawych poglądach i dużym patriotyzmie.