Polskie kino – Galerianki

Polskie kino – Galerianki

Jednym z bardziej znanych polskich filmów, na który ogromna liczba osób zdecydowała się pójść do kina są „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec. Dzięki zdobytej przez tą produkcję popularności Galerianki zyskały miano największego debiutu w Gdyni. Skąd aż taka sympatia wśród widzów? Poznajmy pokrótce historię.

Za główny motyw w filmie możemy uznać sytuację dorastającej dziewczyny, która przy pomocy koleżanek zaczyna odnajdować się w świecie pełnym drogich ubrań, wielkich galerii handlowych oraz bogatych, starszych panów. Autorka filmu chciała z pewnością zwrócić uwagę na problem społeczny tyczący się młodych dziewczyn – które właśnie w ten sposób chcą szybko i jak najmniejszym wysiłkiem zdobyć większe pieniądze.

Jednocześnie widzimy, że do podobnych kroków dziewczyny takie jak bohaterka mogą poczuć się popchnięte do takiego postępowania. W filmie ukazane są bowiem warunki, w jakich żyje dziewczyna – w ciasnym mieszkaniu, mając złe relacje z rodzicami i rodzeństwem. Świat mieszkania znacznie kontrastuje z kolorami, jakie widzimy w sklepach.