Polskie kina cyfrowe

Polskie kina cyfrowe

Czy słyszałeś może o ciekawym programie realizowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej odnośnie kina cyfrowego? Sam program zwie się Sieć Polskich Kin Cyfrowych, a jego głównym zadaniem jest polepszenie jakości rozrywki. W różny sposób Instytut pomaga bowiem zwykłym kinom studyjnym w przejściu w bardziej zaawansowaną formę – a analogowej do cyfrowej.

Wiemy, że urządzenie cyfrowe dostarczają nam znacznie więcej możliwości niż zwykłe analogowe. W chwili, w której przekształcamy zwykłe kina zyskujemy coś więcej – mamy bowiem zmodernizowane obiekty kulturowe, których główną zaletą jest wysoki standard projekcji. Nawet mimo takiej nowoczesności kina cyfrowe dalej mają w sobie magię – nie bój się zatem, że z powodu programu ucierpią inne wrażenia.

Bardzo ważne dla kin jest to, że w momencie modernizacji na kina cyfrowe będą mogły one odtwarzać filmy 3D oraz dźwięk przestrzenny. Coraz więcej twórców filmowych, szczególnie amerykańskich, bazuje właśnie na filmach 3D robiących zupełnie inne wrażenie niż zwykłe.