Polska sieć kin cyfrowych

Polska sieć kin cyfrowych

Kina cyfrowe tworzone są obecnie na terenie całego naszego kraju. Zwykłe kina analogowe przekształcane są na takie bardziej zaawansowane – posiadające projektory cyfrowe. Możemy w nich oglądać filmy 3 D oraz rozkoszować się dźwiękiem przestrzennym. Właśnie dzięki takim modernizacjom jesteśmy w stanie w pełni korzystać z tego, co dają nam techniczne wynalazki XXI wieku.

Co bardzo nas cieszy – w obecnym repertuarze kin znajduje się wiele produkcji pochodzenia polskiego. Czasem jest bowiem miło przejść się na seans inny, niż amerykański. Różnią się one między sobą nie tylko sposobem nakręcenia samego filmu ale i wartości, jakie dana produkcja ze sobą niesie. Zauważmy, iż każde kino polskie, które obecne jest w Sieci Polskich Kin Cyfrowych, równocześnie znajduje się na liście Sieci Kin Studyjnych oraz Lokalnych.

Jakie są zadania nowo tworzonych kin cyfrowych? Przede wszystkim mają one prezentować filmy w taki sposób, by jak najbardziej uwypuklić ich walory artystyczne. Poza tym, skoro już w nie inwestujemy, powinny one prowadzić pewną edukację kulturalną w stosunku do dorastającej młodzieży.