Podsumowanie filmowe roku 2012

Podsumowanie filmowe roku 2012

Pewne filmy w ubiegłym roku w polskich kinach święciły swoje triumfy. Poznajmy bliżej rodzime produkcje, które zawładnęły naszymi sercami i sprawiają, że mamy ochotę wrócić do kina! Pierwszym filmem z całą pewnością jest „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida. To historia Paktofoniki, zespołu hiphopowego który zdobył niemal legendarną sławę. Co ciekawe, do kina przyszli nie tylko młodzi słuchacze tego typu muzyki.

Oczywiście musiał być jakiś film wojenny – jednakże tym razem wyjątkowy, ukazujący te zdarzenia jak żaden inny. To „Obława” Marcina Kryształowicza. Postacią pierwszoplanową jest tutaj partyzant, którego zadaniem jest wykonywanie egzekucji. W przeciwieństwie do wielu produkcji jest to film dopracowany od początku do końca.

Obowiązkową pozycją było „Pokłosie”. Tutaj widzimy zbrodnie popełniane na wsi – ich ofiarami byli oczywiście Żydzi. Film ten okazał się mocno kontrowersyjny, przez co wytoczonych zostało sporo debat za i przeciw. W końcu Polacy nie lubią być źle postrzegani, a takie odczucia mogła wywołać ta produkcja.