Krakowskie Kino Pod Baranami

Krakowskie Kino Pod Baranami

Czy jest wśród nas ktoś, kto nie słyszał o krakowskim Kinie Pod Baranami? Jest to bardzo kameralny art-house. Jeżeli chcesz do niego trafić, powinieneś udać się na Rynek Główny, odnaleźć numer 27. Ach, spójrz! Kino mieści się w słynnym pałacu rodziny Potockich. Dawnymi laty urzędował tutaj Piotr Skrzynecki, który wraz ze swoim kabaretem rozśmieszał ludzi do łez.

W kinie tym wiele się dzieje. Mamy przykładowo coś takiego, jak zimowy zjazd kinematografii polskiej. Na tym zjeździe odbywa się wiele rzeczy – musimy podsumować rok bieżący oraz określić, jakie kroki postawimy w przyszłych miesiącach. Zjazd trwa trzy dni – w ich takcie oglądamy filmy i trailery, patrzymy na oferty od sprzedawców sprzętu filmowego. Odbywają się dyskusje oraz warsztatowe szkolenia.

To doskonała okazja dla wszystkich filmowców do tego, ażeby w spokojnej atmosferze i miłym otoczeniu podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami zawodowymi. Na spotkania przybywają różne osoby; pochodzą one zarówno z tradycyjnych kin, jak i takich cyfrowych, o wielu salach.